18 dec: wethouder op bezoek

De Dorpsraad van Driemond heeft de volgende uitnodiging uitgedaan naar alle bewoners van Driemond. 
En dat zijn wij als tuinders toch ook een beetje…

Beste Driemonders,
Er gebeurt veel in en om ons dorp en het is heel belangrijk dat onze stem wordt gehoord in Amsterdam. Daarom krijgen we bezoek van Melanie van der Horst, wethouder en lijsttrekker van D66 voor de aankomende verkiezingen. Zij komt nader kennismaken en horen, wat ons Driemonders het meest aan het hart ligt.  Hoe het wél kan. Ik zou zeggen, noteer in je agenda en kom met Melanie meepraten: Donderdag 18 december, 17.30-18.30 in eetcafé Villa tante Bep.

Maart 2026 zijn de verkiezingen en nu D66 zo goed gescoord heeft landelijk, is het zaak onze zorgen over de grote en kleine bedreigingen die op de Gemeenschapspolder en Driemond afkomen bij de lijsttrekker van D66 te uiten. Denk aan het gebrek aan goed openbaar vervoer, verdwijnen PostNL punt en de Dorpsraad uit Matchzo, maar ook het uitblijven van een nieuw contract voor de volkstuinen, de bouw windturbines en mogelijk ook een 25 hectare groot hoogspanningsstation.

Door onze aanwezigheid kunnen we duidelijk maken hoe uniek en waardevol de omgeving en de sociale samenhang is tussen Driemond, de tuinders en die omgeving.

het bestuur
Er komt veel op ons af…
De laatste jaren is door het beleid van de gemeente Amsterdam, onderleiding van Groen-Links, onze groene omgeving zwaar onder druk komen te staan. Het begon met de keuze voor de locaties van windturbines overal in de natuur. Daarna werd die natuur door afkalving van de Hoofdgroenstructuur ernstig bedreigd en nu dreigt een hoogspanningsstation van 25 ha, opnieuw in de natuur geplaatst te worden.
Vanaf het begin zijn een paar volkstuinen zich actief in de strijd tegen al deze plannen, om het groen aan te tasten, gaan bemoeien. Van onze tuin zijn dit Renate Nollen, Ankie Koning en later ook Anne Marie Meijer. Dit doen ze nu al jarenlang. Vooral Renate Nollen heeft uren en uren besteed aan inspreken bij vergaderingen en deelname aan de SARA een adviesgroep door de gemeente ingesteld rondom adviezen voor de locatiekeuzes windturbines om vervolgens die zelfde adviezen na twee jaar achteloos aan de kant te schuiven, omdat ze hen niet uit kwamen. Renate en Ankie hebben met een groep medestanders uit Amsterdam, zich ook actief ingezet tegen de afkalving van de Hoofdgroenstructuur. Resultaat er kwam een Referendum onder de bevolking. De uitslag kwam ook nu de gemeente niet uit, dus werd ook die uitslag aan de klant geschoven en moest er een “Burgerberaad” komen.
Kortom de gemeente Amsterdam speelt “spelletjes met de burger” en dreigt op alle vlakken haar zin door te drijven.

Er is juist nu meer nodig dan de twee, drie tuinders die al het werk doen en de contacten met medestanders onderhouden. Er moet een, door het bestuur, Renate,  Ankie en Anne Marie gesteunde, energieke groep aan het werk die de “lasten” makkelijker onderling kan verdelen en juridische bijstand kan inzetten. De gemeente voert  een tactiek van schijnparticipatie en uitputten van de “tegenstanders” zodat deze vanzelf afhaken .

Wij willen dit afhaken voorkomen en roepen u op zich actief  in te zetten tegen deze afbraak van het groen in onze omgeving en dus van de  biodiversiteit, ten gunste van economisch gewin. De Diemerscheg zien zij als een attractief energielandschap. 

Wilt u meedoen, meld u bij het Bestuur, Wouter de Graaf via info@volkstuin-linnaeus.nl

het bestuur