Van het bestuur, feb 2026

BESTUURSNIEUWSBRIEF FEBRUARI 2026 

Beste tuinders,

Op 18 januari vond de nieuwjaarsreceptie plaats. Een weekje verlaat vanwege het barre weer maar dat leidde niet tot een kleine opkomst. In tegendeel. Er kwamen heel wat tuinders naar het Trefpunt voor een eerste drankje en de beste wensen voor het nieuwejaar. Op 29 januari vergaderden wij dit jaar weer voor het eerst. In deze nieuwsbrief geven wij u een overzicht van enkele belangrijke zaken.

Zoals de planning van de twee ALV’s (Algemene Leden Vergaderingen) op:  31 mei en 20 september van 11.00 tot 13.00 uur in het Trefpunt.

Op 31 mei is de “statutaire” ALV met de vaste agendapunten als verslaglegging en de (financiële) verantwoording van het bestuur, van de ledenraad en van de commissies over 2025.
In september ligt de begroting 2027 voor en besluiten we over de te maken keuzes. We zorgen er inmiddels voor dat na iedere ALV de notulen snel beschikbaar zijn zodat iedereen wordt geïnformeerd.
Op iedere ALV kunnen de leden en het bestuur voorstellen doen ter wijziging van het huishoudelijk- ,  tuin- en bouwreglement. Op de ALV van september 2026 worden ook de bestuursverkiezingen gehouden.

Veel belangstelling voor Linnaeus

In een drietal voorlichtingsbijeenkomsten tot en met 7 maart worden 60 belangstellenden geïnformeerd over het wel en wee van het hebben van een volkstuin op Linnaeus. Aansluitend kan men zich inschrijven als kandidaat-lid. Naar schatting staan er per 1 februari dan zo’n 180 mensen op de lijst. In de afgelopen twee jaar blijkt het merendeel van de huisjes te zijn verkocht aan mensen die 1 tot 2 jaar kandidaat-lid waren. Op 7 maart is de eerste verkoopdatum en worden er twee huisjes te koop aangeboden. Aan het begin van dit seizoen zijn er ook nog 9 huisjes aangemeld voor de verkoop. In totaal komen er nu dus 11 huisjes in de verkoop.

Vaste tijden voor en weer met toezicht op het Leeuwerikveld

Het is al jaren een dienstverlening waar tijd en geld voor wordt begroot: leden de gelegenheid bieden om hun tuinafval naar het Leeuweriksveld of wel het Hakselveld tebrengen. Dat is zeker niet bij iedere volkstuinvereniging het geval. Ieder jaar ook komen leden met het verzoek om het veld continu open te stellen. Maar steeds weer blijk dat dat niet mogelijk is omdat het tuinafval niet op de daarvoor bestemde plaats wordt gestort. Ook worden takken met of zonder bladeren niet gescheiden aangeleverd zodat het hakselen moeilijk is. Dat vergt, naast ergernis, ieder jaar behoorlijk wat inzet en ook euro’s om dit weer op te knappen. Het bestuur is nog in overleg met de commisie G&W over het beleid voor dit seizoen maar 1 ding is zeker: de openingstijden zullen helaas weer beperkt zijn.

Vaart achter het huurcontract

Na vijf jaar onderhandelen over de toekomst van de volkstuinen en met name het nieuwe huurcontract lijkt er dan toch eindelijk schot in te komen. De gemeente heeft een nieuwe coördinator aangesteld en het streven is dat we vanaf januari 2027 een nieuw huurcontract hebben. Bestuurder Frank is de onderhandelaar voor ons complex en doet dat o.a. samen met Jeanette Nijboer van Frankendael. Als Linnaeus maken we deel uit van het netwerk van zelfstandige volkstuinen (ZVT). De andere partij is de Bond voor Volkstuinders. Onderdeel  van de onderhandelingen zijn de “allonges” ofwel afzonderlijke “maatwerk” afspraken per volkstuincomplex. Op een ALV zullen wij het onderhandelingsresultaat ter stemming aan u voorleggen. Nu krijgen we ieder jaar nog een gemeentelijke bijdrage voor het feit dat wij het algemene deel van ons park, door de tuindiensten, zelf onderhouden. Die bijdrage gaat vervallen, er komt een apart beheerfonds waar wij ook onder gaan vallen. Voor dat fonds is inmiddels al vijf jaar bij Linnaeus, met in totaal 125 euro per tuinder, gespaard. Op basis van ons meerjaren onderhoudsplan (MJOP) en het zelf onderhoud blijven verrichten, zullen we geld uit dit fonds ontvangen.

Dreiging van de komst van een electra verdeelstation in de Diemerscheg

Naast de dreiging van de komst van een windturbine vlakbij ons complex schrokken we eind vorig jaar van de plannen van TENNET om een electra verdeelstation in de Diemerscheg te bouwen. Daarbij kan een deel van onze volkstuin verloren gaan. Hiervoor is de landelijke overheid, dus niet de gemeente of de provincie, de opdrachtgever.
Als bestuur hebben we inmiddels een eerste overleg met het bestuur van Frankendael hierover gehad. Hoe kunnen we met elkaar optrekken om met een plan van aanpak te voorkomen dat dit verdeelstation wordt aangelegd? Als dat niet te voorkomen is, dan moet het verdeelstation er toch in elk geval zo ver mogelijk weg van ons complex, komen. Wanneer we meer duidelijkheid hebben, hoort u van ons.
Hoe dan ook: dit kunnen we niet als bestuur alleen en de groep die al actie voert tegen de windturbine kan dit er niet nog even bij hebben. We zullen hiervoor met meerderen aan de slag moeten!

Op starten klachtencommissie

In de ALV van september 2025 namen we het voorstel voor het instellen van een klachtencommissie aan. Er is een externe voorzitter, zelf al jaren in bezit van een volkstuin buiten Linnaeus, met veel ervaring op dit terrein gevonden. Nu zoeken we 2/3 leden.
Voor informatie over wat het lidmaatschap van deze commissie inhoudt en aangeven of u belangstelling hebt kunt u het bestuur mailen.

Verder wens ik een ieder een goede start van het nieuwe tuinjaar met hopelijk niet teveel schade door de vorst toe!

Tineke de Rijk

Voorzitter VTV Linnaeus