Andere nieuwsbrief Mei

Linnaeus van maand tot maand
eind mei
Logo
De “andere” Linnaeus Nieuwsbrief
Vandaag de aankondiging van een informatieve avond over invasieve exoten op ons complex en in onze tuinen.

Ook heeft the House of Birds (eetgelegenheid bij de ingang van het Diemerbos) een mooie aktie voor de kinderen uit de buurt. Een gratis af te halen “Doe-boek in de natuur”
Doe er je voordeel mee voor de kinderen en kleinkinderen.

Toch ook weer een oproepje om snoei-afval naar het Leeuwerikveld te brengen en niet overal op het complex te dumpen (zie voorbeeld foto hieronder).

Ook verzoeken we om de stenen bij de natuurspeeltuin te laten liggen. Daar was een leuke bestemming voor en door dat er stenen weg zijn genomen, kunnen we daar nu niet aan beginnen. Breng ze aub terug of we moeten nieuwe kopen.

Reacties naar: vtvlinn@gmail.com

Ankie Koning
Open spreekuur over tuinieren
Komende vrijdagavond 30 mei vanaf 20.00 uur is er weer een spreekuur over tuinieren.

Deze avond zal gaan over invasieve exoten die je in je tuin en op het complex kunt tegenkomen.

Een paar voorbeelden zie je op het plaatje hiernaast, maar ook bamboe hoort daarbij.

Zijn invasieve exoten en probleem? En zo ja, voor wie en waarom?
Wat kunnen we aan deze planten doen.

Renate van Groen&Water en lid van de Atlasgroep Biodiversiteit kan je hier van alles over vertellen.

Atlasgroep Biodiversiteit van Linnaeus en Frankendael
Nieuwe Natuur Doe-Boek Kids

Nieuw Natuur Doe-Boek Kids van House of Bird Diemerbos:  tijdelijk gratis!

House of Bird Diemerbos lanceert met trots het tweede ‘Natuur Doe-Boek Kids’ met heel veel aandacht voor de natuur in het Diemerbos. Dit prachtig geïllustreerde boek van 80 pagina’s bevat allerlei lokale natuurweetjes, activiteiten en uitdagende opdrachten voor jonge avonturiers.

Kinderen ontdekken met dit boek de bijzondere dieren en planten dieleven in Diemerbos. Daarnaast zijn er leuke knutselprojecten en puzzels te vinden. Spannende speurtochten nodigen kinderen uit omactief de natuur in het Diemerbos te verkennen.
Het Natuur Doe-Boek Kids stimuleert plezier in het buitenleven en vergroot het bewustzijn van kinderen over hun eigen natuurlijke omgeving.
Het boek wordt mede mogelijk gemaakt door Daarom Diemen, Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug en Milieuservice Nederland.

Tijdelijke actie: gratis afhaalcode tot 15 juni
Normaal kost het boek €2,95, maar als lancering is het nu tijdelijk gratis verkrijgbaar bij House of Bird Diemerbos. Gebruik hiervoor de speciale code ‘buitenkuiken’.
De actie geldt tot 15 juni en zolang devoorraad strekt!
Meer informatie: House of Birds